EN

Solar Enerji

Şişecam Güneş Paneli Camları

Şişecam Güneş Paneli Camları, Şişecam Düzcam’ın güneş panellerinde kullanmak amacıyla ürettiği düşük demirli, temperli buzlu camıdır.

Şişecam Güneş Paneli Camları, güneş enerjisinden elektrik üreten güneş panellerinin iç aksamını çevre koşullarından koruyan ve yüksek ışık; geçirgenlik performansı ile güneş panellerinin verimliliğini doğrudan etkileyen, modül üretimlerindeki en önemli bileşenlerden biridir. Demir oksit oranı daha düşük olan Şişecam Güneş Paneli Camları’nın ışık geçirgenliği normal demirli cama göre daha yüksektir.

Sandy ve Prizma desenlerinde üretilen Şişecam Güneş Paneli Camları, desenli yapısıyla cam yüzeyinde oluşan yansımaları azaltarak, yüksek ışık geçirgenliği ve düşük yansıtma değerleri ile güneş panellerinin performansında maksimum verimlilik sağlar. Cam yüzeylerine uygulanan özel Anti Reflektif (AR) kaplama ile ışık yansımaları minimize edilebilmektedir. AR kaplama uygulaması, camların ışık geçirgenliğini yaklaşık %2 artırarak, güneş panellerinde performans artışı ve yüksek verim sağlar.

Güneş panellerinde kullanılan düşük demirli, temperli buzlu camlar standart olarak 3,2 mm ve 4 mm kalınlığında, Sandy ve Prizma desenli olarak üretilmektedir.

Ebatlar:

  • Temperli : 750x1500 mm ; 1500x3000 mm
  • Rodajlı : 750x1500 mm; 1500x2500 mm
  • Hamcam (Düşük Demirli Buzlu Cam) : 1000x2200 mm; 2400x3300 mm

Şişecam Güneş Paneli Camları’nın ışık geçirgenlik değerleri İsviçre'de bulunan SPF Solartechnik Prüfung Forschung - Güneş Enerjisi Teknolojileri Enstitüsü’nde test edilip sertifikalandırılmaktadır.

Kalite

Şişecam Güneş Paneli Camları;

  • TS EN 572-5 Cam - Yapılarda kullanılan - Temel soda kireç silikat cam mamuller - Bölüm 5: Desenli cam
  • EN12150-1 - Yapılarda kullanılan - Isı ile temperlenmiş soda kireç silikat emniyet camı

standartlarına göre üretilmektedir.

HIZLI
ERİŞİM